Termálne kúpalisko Novolandia

www.aquaparknovolandia.sk
Thermalpark Rapovce
ulica Samota 269/1
985 31 Rapovce
0918 949 308 

thermalpark.novolandia@gmail.com

Ponuka Aquaparku

Odber geotermálnej vody z vrtu GTL-2 súvisí s projektovaným aquaparkom Novolandia. Geotermálna voda je využívaná na rekreačné účely.

V areáli termálného kúpaliska sú štyri bazény:
sedací, detský / z nereze /, plavecký a relaxačný.

Okolie poskytuje priestor na aktívny odpočínok i pre pokojný relax.

Aquapark poskytuje návštevníkom zľavy pre študentov a dôchodcov.

Pre návštevníkov je k dispozícii občerstvenie:
5 bufetov, LOBBY bar, Beach bar, stánok so zmrzlinou

Wellness Spa

Moderné wellness centrum v Novolandii v Rapovciach vám poskytuje štedrý priestor pre váš odpočinok. Vitálny svet s rôznymi saunami a procedúrami pre oddych a relax, využite klasické alebo exotické thajské masáže, objavte beauty centrum so širokou ponukou kozmetických a škrášľovacích služieb a mnoho iných procedúr pre vaše telo i dušu… Pre návštevníkov, ktorí majú radi relax a pohodu, je celoročne k dispozícii saunová a bazénová časť. Súčasťou saunovej časti je klasická fínska sauna, infra sauna, soľný parný kúpeľ,bylinná parná sauna, vyhrievaná lavica, laconium. Kto si zakúpi vstupenku do saunovej časti, má zároveň bezplatný vstup aj do bazénovej časti. Jedinečné atrakčné sprchy ponúkajú tropický dážď alebo škótske streky. V saunovom svete nechýba vírivka whirpool s ochladzovacím bazénikom a fínskym vedrom.

Saunový svet

KLASICKÁ FÍNSKA SAUNA

Doba pobytu: 3x15min.
Teplota: 90-100°C
Vlhkosť: 20%
Účinky: pri pobyte v saune a následnom ochladení organizmu dochádza k stimulácii imunitného systému a k zvýšeniu počtu červených a bielych krviniek. Celkové očistné a uvoľňujúce účinky so stimuláciu cievneho systému.

INFRA SAUNA
Doba pobytu: 30min.
Teplota: 40-80°C
Vlhkosť: 20%
Účinky: infrasauna spaľuje kalórie a ovplyvňuje nadváhu, podporuje krvný obeh, posilňuje kardiovaskulárny systém, odstraňuje bolesti, uvoľňuje svalstvo a kĺby, odstraňuje toxíny a minerálny odpad, zotavuje pokožku.

SOĽNÝ PARNÝ KÚPEĽ

Doba pobytu: 20min.
Teplota: 40-43°C
Vlhkosť: 100%
Účinky: blahodárne pôsobí na celkové prekrvenie pokožky a napomáha pri ochoreniach horných dýchacích ciest a na detoxikáciu organizmu. Inhalácia soľných výparov je vhodná pri alergiách a nádche.

BYLINNÁ PARNÁ SAUNA
Doba pobytu: 20min.
Teplota: 40-43°C
Vlhkosť: 100%
Účinky: Výrazné vylučovanie metabolitov a toxických látok z krvy a tukového tkaniva cez potné žľazy. Pôsobí protizápalovo a zároveň zmierňuje aj nervozitu.

LACONIUM
Doba pobytu: 3x15min.
Teplota: do 80°C
Vlhkosť: 50%
Účinky: pri pobyte v saune a následnom ochladení organizmu dochádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu červených a bielych krviniek. Celkové očistné a uvoľňujúce účinky cievneho systému.

VYHRIEVANÁ LAVICA
Doba pobytu: 20 min.
Teplota: 24°C
Vlhkosť: 50%
Relaxačné a meditatívne pôsobenie. Tepidárium s relaxačnou hudbou ponúka dostatočný čas a priestor na relax. 

WHIRPOOL
Teplota vody 35-38°C
Účinky: tento kúpeľ uvoľní celé pohybové ústrojenstvo a je prospešný pre svalovú regeneráciu a prekrvenie pokožky. Takouto mikromasážou dochádza k lepšiemu prekrveniu a celkovej svalovej relaxácii organizmu.

OCHLADZOVACÍ BAZÉN
Teplota vody: do 16°C
Klasická procedúra ochladzovania tela šokom studenej vody, ktorý vráti krvný obeh do stabilizovaného stavu po prehriatí v saune. Posilňuje imunitný systém.

Bazénový svet

Návštevníci, ktorí chcú využiť účinky vysokomineralizovanej slanej termálnej vody s liečivými účinkami, majú možnosť si zakúpiť vstup len do bazénovej časti. Táto časť obsahuje výplavový oddychový relaxačný bazén s reliktnou morskou vodou s masážnymi tryskami. Vonkajší bazén má maximálnu hĺbku 1,10 m s teplotou vody 34 až 36 stupňov Celzia. Druhý detský vnútorný bazén má maximálnu hĺbku 0,35 m s teplotou vody 33 až 35 stupňov Celzia.

Vonkajší relaxačný bazén s reliktnou morskou vodou z geotermálneho vrtu GTL2, dosahujúcou 34-36°C

www.aquaparknovolandia.sk